Uncategorized
Home » השקעות נדל”ן בארצות הברית

השקעות נדל"ן בארצות הברית

השקעות נדל"ן בארצות הברית, שמבוצעות ומנוהלות באופן מקצועי ולאחר בדיקת נאותות מקיפה, הן בעלות פוטנציאל משמעותי למיקסום ביצועי תיק ההשקעות.

בעשור שלאחר המשבר הכלכלי, אנו עדים לתהליך התחזקות של שוק העבודה בארצות הברית ועמו עליה במספר המשרות וכח הקנייה הצרכני. נתונים אלו תורמים לעוצמתה של הכלכלה האמריקאית בכלל ושוק הנדל"ן בארה"ב בפרט. לתהליך זה השפעה גם על מחירי הנדל"ן – נכסים בארה"ב שניתן היה לרכוש בסמוך לאחר המשבר במחירים נמוכים במיוחד, ולממש אותם בתשואות פנומנליות, היום נמכרים במחירים גבוהים משמעותית.

כאמור, מחירי הנדל"ן המאמירים מעידים על כלכלה חזקה ושוק יציב, אך מחזקים את הצורך בהוספת ערך משמעותית מצד מנהל ההשקעה, על מנת ליהנות מרווחיות של ההשקעה.

מה חובה לקחת בחשבון?

השקעות נדלן בארצות הברית - פרופימקס

מהשקעותיה של פרופימקס – נכסים בארה"ב

בין הפרמטרים שאנו בחברת פרופימקס לוקחים בחשבון בהשקעות נדלן בארצות הברית נמנים מחירי הנדל"ן, שיעורי התפוסה ודמי השכירות בשוק. על פי אלו, ניתן להעריך את צפי תזרים המזומנים השוטף (NOI) ואת מחיר הנכס במימוש.

בבואנו לבחון הזדמנויות של השקעות נדלן בארצות הברית, כבכל השקעה, יש לבצע הערכת פרופיל סיכון-תשואה של ההשקעה. כך, למשל, בהשקעת פיתוח הסיכון עולה, ולפיכך נצפה לתשואה גבוהה יותר. בהשקעות ליבה (Core), מדובר בנכסים בעלי תזרים שוטף ויציב, סיכון מתון ולצדו נצפה לתשואה מתונה בהתאם.

בנוסף, יש לתת את הדעת לטרנדים ושינויים בשוק אשר מתרחשים במהירות והשפעתם אינה פוסחת גם על עולם השקעות הנדל"ן. בין שינויים אלו ניתן למנות את הגידול המתמיד בהיקף המסחר אונליין אשר יצר דרישה הולכת וגוברת למרכזים לוגיסטיים, וביניהם מרכזי הפצה ולוגיסטיקה קטנים וקרובים לאיזורי מגורים, לצד מחסני ענק של החברות. שינוי נוסף שמשפיע על השקעות נדל"ן בארה"ב ובחו"ל בכלל הוא השינוי באופי התעסוקה, היכולת לעבוד מכל מקום והצמצום בשטחי משרד קבועים פר עובד, אשר הפך את פני סקטור המשרדים והעביר את מרכז הכובד למרחבי עבודה משותפים ובמקביל משפיע על הדרישה היציבה ליחידות מולטי פמילי שמאפשרות ניידות של עובדים וגמישות תעסוקתית.

בחירת השקעת נדל"ן בארה"ב בתבונה ובאופן מושכל, כמו בכל השקעה בנדלן מניב, חייבת לכלול שימת דגש מהותי על חשיבותו של השותף המקומי, וכן על פוטנציאל ההשבחה.

השקעות נדלן בארה"ב – שאלות נוספות

מהן אפשרויות ההשקעה בארצות הברית? 

אפשרויות ההשקעה בארה"ב הן רבות ומגוונות אך יש לכל אחת יש את המאפיינים שלה ברמת הסקטור, המיקום, האסטרטגיה ועוד. חשוב מכל הוא לדעת עם מי להשקיע ומי ינהל וישביח את ההשקעה לאחר הרכישה.

כיצד לפזר את ההשקעה בנדלן בארה"ב? 

הפיזור צריך להיות "פיזור-על" על מנת ליצור את ההגנה הטובה ביותר על ההשקעות. הפיזור צריך להיות גיאוגרפי, סקטוריאלי, אסטרטגי ומנהלי. "פיזור-על" ניתן להשיג באמצעות פיזור מנהלי בתוך הסקטור הנדל"ני. את זה אפשר להשיג רק באמצעות שותפים אסטרטגיים מקומיים בשותפות לטווח ארוך, בעלי ניסיון מוכח בזמני גאות ושפל – אסטרטגיה שפרופימקס נוקטת כבר קרוב ל-25 שנה.

איך בוחרים את מיקום הנכס להשקעה? 

המיקום אינו פרמטר יחיד. כל השקעה צריכה להיבחן על פי מספר פרמטרים. לדוגמה: אם בעבר מיקום משרדים בערים המרכזיות נחשב לטוב, הרי שבמשבר הקורונה הנוכחי נוכחים לדעת כי סקטור המשרדים נמצא כחסין יותר בפרברים. לעתים לשוכר טוב יש יתרון על מיקום ועוד.

מה חשוב לבדוק לפני הרכישה? 

הכי חשוב הוא עם מי להשקיע, מי ישביח את הנכס וינהל אותו עד למימושו בתזמון הטוב ביותר. את הנכס עצמו צריך לבחון ברמת המיקרו כדוגמת: מיקומו, בחינת פרמטרים דמוגרפיים, מגמות אורבניות ועוד

כיצד השפיע משבר הקורונה על שוק הנדלן בארהב?  

לא ניתן להשיב תשובה כללית על שאלה זו. ישנם נכסי נדל"ן שמשבר הקורונה היטיב עמם דוגמת נכסי מדעי החיים (Life Science) ויש נכסי נדל"ן שערכם ירד בצורה משמעותית, כגון: בתי מלון, מרכזי קניות ואף בנייני משרדים במרכזי הערים.